Militantet e PD LSI kane kaluar cdo limit. Pasi i kane vene flaken Tiranes, ata kane dhunuar edhe gazetare e kameramane.

Pese persona te maskuar kane sulmuar operatorin Mateo Brahja. Abc News prej gjysme ore nuk mundet te transmetoje. Kane goditur operatorin dhe i kane thyer kameren

Protestues te maskuar, pese veta me maska qe pasi hodhen disa bomba molotov ne drejtim te selise se parlamentit, iu drejtuan operatorit te Abc news po edhe disa kamerave te tjera. Ishte nje sulm i drejtperdrejte fizik.

I pakuptimtë ky acarim ndaj medias, sipas gazetarit të ABC Neës, Andi Qosja. “Ne kemi qenë thjesht duke transmetuar direkt ngjarjet në mënyrë të paanshme gjatë gjithë kohës”. Ata erdhën na morën kamerën dhe e hodhën tutje duke e shkatërruar. Sulmi ishte I beftë, I paarsyeshëm.

Mesa duket fjalimi i Bashes i ka frymezuar mjaftushem militantet qe nuk kane kursyer asgje dhe askend, ku gjithashtu 12 police deri tani jane te plagosur.