Në shumë media përflitet për një lidhje të mundshme dashurie midis ish-deputetëve të PD-së, Grida Duma dhe Ervin Salianji, por ansjëri prej tyre ende nuk e ka pranuar publikisht. CNA.al raporton se fotot janë bërë sot pikërisht në Qerret, ku çifti Salianji-Duma janë ulur në një kafe.