15.09.19 15:38

Garë në mes të BMW Z4, Porsche Boxster GTS e Audi TTS

Garë në mes të tri super veturave për të zbuluar se cila është më e mira. BMW Z4, roadsteri më i ri e vetura...

Këto gjëra vetëm shoferët e BMW’së i kuptojnë

BMW njihet në gjithë botën për prodhimin e makinave të shpejta dhe luksoze. Që nga momenti kur ia hedhni sytë e kuptoni se ajo nuk është një...

Ky Bently kushton mbi 1 milion euro

Edhe pse Bently si markë është super luksoze, kjo si duket nuk mjafton për Mulliner të cilët kanë prezantuar një model të edicionit të limituar e ekskluziv...

Kjo është “bisha” e re e Brabus me 789 kuajfuqi

Edhe pse me 630 kuajfuqi, Mercedes-AMG GT63 S është njëra ndër veturat më të shpejta të kësaj marke, kjo për Brabusin si duket nuk mjafton.

Të dhënat e 50 milionë njerëzve të famshëm në Instagram janë ekspozuar

Miliona influencerë dhe personalitete të Instagram u janë ekspozuar adresat e e-mail-it dhe numrat e telefonit. Ato ishin ruajtur në një databazë online të...

Play Station 5 dhjetëfish më i shpejtë

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e konzolës PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve “dramatike” në performancat e grafikës.

5 risi të reja që do sjellë BMW M5 2020

Besoni apo jo, janë bërë 35 vite që BMW filloi prodhimin e gjeneratës së parë M5. Në atë kohë, ka pasur gjashtë gjenerata të super-sedan, dhe nën...

Kështu mund ta kuptoni nëse po ju përgjojnë në WhatsApp

WhatsApp ka përgatitur me urgjencë një përditësim sigurie pasi mendohet se përdoruesit e kësaj platforme mund të jene të rrezikuar nga hakerat. Kompania zbuloi...

Kështu do të duket brenda Golf 8-shi

Volkswageni heshtazi ka dhënë detaje nga brendësia e gjeneratës së re të Golfit, që pritet të shpaloset në vjeshtë në panairin Frankfurt Motor Show.

Shtetet me më shumë vetura elektrike

Kampioni në Evropë mbetet Norvegjia, që zë vendin e tretë në të gjithë botën pas Kinës dhe Shteteve të Bashkuara. Vitin e kaluar, shitjet e veturave elektrike...