15.09.19 15:08

Rritet numri i të prekurve me kancer në mushkëri si pasojë e duhanpirjes

Duhani konsiderohet si një prej shkaktarëve kryesorë të kancerit të mushkërive, por edhe sëmundjeve tjera, u tha të premten në Ditën Botërore Kundër Duhanit, e cila u...

Keni këto shenja në këmbë, konsultohuni me mjekun

Shëndeti i këmbës lihet pas dore nga shumë njerëz. Ne kujtojmë se këmbët tona janë të shëndetshme derisa shfaqen problemet e para. Nëse këto...

Ecja, sekreti i të qëndruarit në formë

Ecja është sekreti për të qëndruar në formë edhe pa pasur prirje të veçanta atletike. Ju nuk keni nevojë të jeni të rinj për...

Dushi i përditshëm është i dëmshëm për ju

Asgjë nuk ju zgjon në mëngjes më shumë sesa një dush i mirë. Normalisht se dushi e ka edhe përfitimin se ju mban të...

Shkencëtarët: Njerëzit duhet të fillojnë të hanë insekte që tani, për të mbijetuar më...

Për t’u përballur me mungesën e ushqimeve dhe ndikimet e pafavorshme të kultivimit të bagëtisë, shkencëtarët po kthehen në një formë më pak të përdorur për përmbushje...

Mjekët na jepin lajmin e keq për meshkujt që kanë pak spermë

Sasia e spermës është tregues edhe për një sërë problemesh shëndetësore. Ky është përfundimi i një studimi të realizuar së fundi nga një grup...

Studimi i fundit: Kur fshikëza urinare është e mbushur, jemi më të mençur dhe...

Marrja e vendimeve të rëndësishme është më e suksesshme kur e kemi fshikën urinare të plotë Atëherë jemi shumë më të urtë dhe më...

E tmerrshme: Kështu po futet kokaina në zinxhirin ushqimor përmes urinës së të droguarve

Përdorimi i kokainës është më shumë se dyfishuar në të paktën pesë vjet pasi pastërtia ka goditur një rekord të lartë, tregojnë analizat e ujërave të zeza...

Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar

Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vitaminave dhe mineraleve të...

Produktet që duhet të përdorni për lëkurë të shëndoshë

Lumturia nuk është vetëm një vendim në kokën tuaj, por edhe një qëndrim pozitiv ndaj jetës. Në fakt janë hormonet ato që janë përgjegjëse për lumturinë dhe...