15.09.19 15:10

Ju bien flokët, ju mpihen duart apo keni ngërçe në stomak, lexo çka po...

Mënyra e sotme e ushqimit lehtë mund të çojë deri në mungesën e vitaminave në organizëm, qoftë të mos hani sasi të mjaftueshme të artikujve përkatës apo...

Sëmundjet që janë shpikur për të fituar para

Viteve të fundit përmenden shumë çrregullime të reja të gjoja gjendjeve shëndetësore dhe sëmundjeve mendore për të tërhequr vëmendjen e njerëzve dhe krijimin e një atmosferë frike...

Përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore që merrni nga konsumi i peshkut

Peshku ka vlera të ulëta të yndyrave të ngopura, e lartë në proteina, dhe burim i shkëlqyeshëm i acideve yndyrore omega 3. Acidet yndyrore...

Nga kolesteroli i keq në gjak tek parandalimi i rrudhave, zbuloni ç’mrekulli i sjellin...

Të pasura me acide yndyrore Omega-3, vitamina dhe minerale, antioksidantë që frenojnë veprimin e radikalëve të lira në organizëm, zink, vitaminë E, kalcium dhe magnez, bajamet janë...

Shenjat që tregojnë se keni pësuar sulm në tru

Sulmi në tru është shkaktari i pestë i vdekjes në botë. Dëmtimi i trurit nga goditja mund të zvogëlohet ndjeshëm nëse trajtohet në kohë, por shërimi dukshëm...

Zbuloni se a je duke konsumuar mjaftueshëm ujë?

Pike së pari, njerëzit duhet të jenë të informuar që, nëse nuk konsumojnë së paku 5 gota ujë në ditë atëherë janë të dehidruar. Një person i...

Ilaçi i ri shton për 50 për qind mbijetesën e grave me kancer gjiri

Sipas një studimi, mijëra gra të reja që vuajnë nga kanceri i gjirit në fazë të zhvilluar mund të jetojnë më gjatë duke iu falënderuar zbulimit të...

Maska ideale kundër rrudhave, njollave dhe puçrrave të lëkurës

Ka shumë faktorë që mund të shkaktojnë probleme të tilla si puçrra fytyre, njolla lëkure dhe rrudha. Stresi i përditshëm, ushqimi i dobët, mungesa e hidratimit dhe...

Dhimbjen e muskujve pas ushtrimeve, largojeni duke ngrënë xhenxhefil

Shumë njerëz pasi bëjnë ushtrime kanë dhimbje në muskuj. Sipas Helathline, për të larguar dhimbjet në muskuj duhet të përdorni xhenxhefil pasi ndihmon në...

Vezët e fërguara rrisin inteligjencën e bebes gjatë shtatzënisë

Nëse jeni duke ngrënë ushqime të fërguara për mëngjes dhe jeni shtatzëne, atëherë urojeni veten sepse jeni duke i bërë mirë bebes! Kjo sepse,...