15.09.19 15:25

Shikoni çfarë i ndodh trupit tuaj pasi pini Red Bull dhe sa zgjasin efektet

E keni pyetur ndonjeherë veten se çfarë i ndodh trupit tuaj pasi keni konsumuar RedBull? Sigurisht që jeni më në formë, dhe energjik, por kur të mësoni...

Sa kohë iu duhet grave që ta arrijnë orgazmën?

Si shumë gjëra të tjera, edhe kjo çeshtje varet. Sipas një terapiste të seksit, Ian Kerner, autore e librit “She comes first”, ka një ndryshim të madh...

Kjo është bima shqiptare që po ‘çmend’ amerikanët

 “Nëse ka një produkt bujqësor “Made in Albania” për të cilin jemi të gjithë krenarë, një markë ekselence që ka kapërcyer tregjet europiane dhe që dominon sot...

Sekreti si të largoni pikat e zeza në fytyrë për 5 min

Pikat e zeza nuk janë diçka e panjohur për shumicën e femrve, pasi dalin në hundë, mollëza ose edhe në qafë. Këto pika nuk janë të dëmshme...

Paralajmërojnë ekspertët, pirja e duhanit zvogëlon penisin

Djem, na vjen keq, por kemi një lajm të keq për ju. Cigarja që e pini çdo ditë dhe mendoni se ju bën të dukeni “cool”, në...

Fruti që do të shpëtojë botën nga uria

Një frut ekzotik që ka shijen e mishit të derrit mund të jetë zgjidhja për të gjithë njerëzit nëpër botë që vuajnë nga uria.

“Shmanga vdekjen”, 111-vjeçari zbulon sekretin e jetëgjatësisë

Ndërkohë që feston 111 vjetorin e ditëlindjes sot, burri më i vjetër në Britani ka zbuluar sekretin e jetëgjatësisë së tij. Burri, i cili ka 2 djem,...

Ministrja e Ramës jep lajmin e mirë për të gjithë: Shërbim 24 orësh!

Qeveria Rama vazhdon me realizimin e projekteve të rëndësishme. Qendra e re Shëndetësore Vorë do të përfundojë brenda muajit maj, për të ofruar një...

Anemia te fëmijët: Si ta identifikoni?

Anemia më së shpeshti shfaqet në ditët e para të pranverës Anemia apo pagjakësia është zvogëlim i aftësive të gjakut që të transportojë oksigjenin,...

Recetë e lashtë japoneze që ka shokuar mjekët e lëkurës

Padyshim, femrat japoneze janë prej më të bukurave dhe me pamjen më rinore në botë. Sekreti i bukurisë së tyre është një ilaç i...