15.09.19 15:14

Këto janë ushqimet që po ju dëmtojnë dhëmbët

Të gjithë duam të kemi një buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, prandaj edhe bëjmë çdo gjë për ta arritur këtë. Madje, shumë njerëz...

Pesë këshilla për gjumë të mirë gjatë vapës së madhe

Një gjumë i mirë gjatë vapës së madhe mund të jetë shumë i vështirë. Por gjithsesi edhe mungesa e gjumit bën që të mos jemi efektiv sa...

Si të përdorni manaferrat për rënien nga pesha

Ekspertët rekomandojnë që të konsumoni më shumë fruta pylli dhe veçanërisht manaferra gjatë stinës së verës. Manaferrat janë ndër frutat më të mira që...

Pas divorcit, burri i paguan ish-bashkëshortes 27 vjet punë shtëpie

Gjatë procedurave të divorcit, gjykata argjentinase vendosi t’i jepte rëndësi punës më të papaguar; punëve të shtëpisë! Kështu, një burrë, identiteti i të cilit mbetet i panjohur...

Pesë mënyra të thjeshta për ta lënë cigaren

Duhanpirja është një nga shprehitë më të këqija dhe më të dëmshme për shëndetin e njeriut. Shumë njerëz tentojnë të heqin dorë, mirëpo ende...

Vitamina D mund ta rritë jetëgjatësinë e pacientëve me kancer

Doktorët e Universitetit Michigan kanë zbuluar se vitamina D, nëse merret për të paktën tri vite, mund t’u ndihmojë pacientëve me kancer të jetojnë më gjatë.

Mësoni mënyrat me të cilat humbni peshë pa dietë

Disa nga mënyrat të cilat mund t’i aplikoni në mënyrë që të humbni peshë jane: Hani me orar të rregullt Caktoni...

Këto janë shenjat e para treguese se kanceri po rritet në trupin tuaj

Shenjat e kancerit shpalosen në mënyra të shumta, e njerëzit nuk i vërejnë derisa të bëhet tepër vonë. Të kruarat e lëkurës

Keni qenë duke i larë dhëmbët gabim gjatë gjithë kohës

Pjesëmarrësit e një gare për larjen e dhëmbëve janë kritikuar nga dentistët për higjien të dobët orale në të gjithë botën. Në epizodën e...

Përgatiteni vetë këtë pije dhe do jeni një bishë në shtrat

Të gjithë meshkujt që kanë probleme me ereksionin ose duan të rrisin performancën e tyre seksuale, duhet të dinë se ka disa ushqime të caktuara që janë...