15.09.19 15:11

‘Pse i mban këmbët hapur?Ilda Bejleri habit me përgjigjen fansat

Moderatorja e sportit Ilda Bejleri është gjithnjë në qendër të vëmendjes me postimet e saj provokuese, ku në një pjesë të mirë të tyre shihet gjithnjë me...

Elvana Gjata “çmend” fansat nga Spanja

Ajo po shijon suksesin e bashkëpunimit të ri ‘Fustani’ me reperin kosovar, Capital T. E angazhuar edhe në koncerte dhe mbrëmje muzikore, Elvana po...

E tepron aktorja shqiptare, provokon keq në plazh

Eliona Pitarka ka postuar në intagram disa foto në plazh. Të shumta ishin komentet dhe pëlqimet që mori aktorja. Ju ftojmë...

“Përshëndetje vogëlush”!Sara Hoxha do ju ëmbëlsojë ditën me këtë foto

Në maj të këtij viti trashëgimtarja e Top Channel, Sara Hoxha zbuloi për të gjithë lajmin e bukur. Nëpërmjet një fotoje ku shfaqej me barkun e rrumbullakos,...

Mimoza Shkodra shfaqet pa grim, kritikohet ashpër nga fansat për pamjen

Mimoza Shkodra është një prej këngëtareve më të njohura dhe më të përfolura në vendin tonë. Për një kohë të gjatë, ajo ishte në...

“Se mos i bën si pllaka banjoje”, Arbana Osmani vendos të ndryshojë ‘defektin’ në...

Moderatorja Arbana Osmani ka vendosur që pas periudhës së gjatë të pushimeve, t’i përkushtohet look-ut të saj. Sigurisht që për personazhet e shoëbiz-it pamja ka një rëndësi...

Mjekët australian rehabilitojnë tetraplegjikët !

Kirurgët australianë kanë arritur të rilidhin fijet nervore tek të paralizuarit duke i dhënë atyre mundësi të lëvizjes së gjymtyrëve. Pacientët tashmë kanë mundësi të ushqehen vetë,...

Gjithçka që duhet të dini për rëndësinë e “vitaminës së diellit”

Vitamina  D-e njohur edhe si vitamina e diellit, prodhohet si përgjigje e organizmit ndaj ekspozimit në diell, mirëpo mund të merret edhe me anë të suplementeve dhe...

Këto janë ushqimet që po ju dëmtojnë dhëmbët

Të gjithë duam të kemi një buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, prandaj edhe bëjmë çdo gjë për ta arritur këtë. Madje, shumë njerëz...

Pesë këshilla për gjumë të mirë gjatë vapës së madhe

Një gjumë i mirë gjatë vapës së madhe mund të jetë shumë i vështirë. Por gjithsesi edhe mungesa e gjumit bën që të mos jemi efektiv sa...