15.09.19 15:07

Me foto ‘përvëluese’, Olta Gixhari i përgjigjet moderatores së njohur: Në shtator do tërb...

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari njihet për karakterin e saj të ëmbël dhe si një nga femrat më joshëse të estradës shqiptare. Së...

Muskujt e zhvilluar ndikojnë në jetëgjatësi

Studimi tregoi se grupi më i lartë i rrezikuar nga vdekjet para moshës 50-vjeçare ishte grupi i të rinjve me fuqinë më të ulët muskulore.

Këto janë pasojat kur fëmijët qëndrojnë përpara ekranit

Qëndrimi i një fëmije 2-3 vjeç, shumë orë para një tableti, smartfoni apo televizori, mund të vonojë zhvillimin e aftësive themelore njohëse për gjuhën, zgjidhjen e problemeve,...

Bebe Rexhës nuk i flet më babai, pasi që publikoi klipin me skena të...

Bebe Rexha ka publikuar videoklipin e këngës ‘Last Hurrah’, shkruan GazetaBlic. Këngëtarja, videoklipin e ka të mbushur me skena të nxehta dhe provokative.Me publikimin e kësaj video...

I tha se pushimet ia paguan sheiku, këngëtarja shqiptare i reagon ashpër komentuesit

Këngëtarja e njohur shqiptare ia mbyll gojën komentuesit, i cili i tha se pushimet ia paguan sheiku.Elhaida Dani së fundi ka udhëtuar për pushime në Indonezi, ku...

E tmerrshme: Kështu po futet kokaina në zinxhirin ushqimor përmes urinës së të droguarve

Përdorimi i kokainës është më shumë se dyfishuar në të paktën pesë vjet pasi pastërtia ka goditur një rekord të lartë, tregojnë analizat e ujërave të zeza...

Angelina Jolie viziton kampin e refugjatëve në mes të Venezuelës dhe Kolumbisë

Ambasadorja e OKB-së, Angelina Jolie, ka vizituar një kamp refugjatësh në kufirin Kolumbi-Venezuelë. Aktorja ka shkruar atje për të mësuar më shumë rreth kushteve...

Çfarë i ndodh trupit nëse nuk pini alkool për 28 ditë

Fatkeqësisht, shumica e njerëzve me padurim presin të dalin dhe të dehen, por e vërteta është se alkooli është helm i cili i dëmton të gjitha organet...

“Mos ju prish punë ju të dyjve”/ Besi zbulon si lindi kënga “Sekreti im”

“Sekreti im” është kënga e Xhensilës dhe e Pirro Çakos që fitoi zemrën e të gjithëve. Ditën e djeshme kantautori ka qenë i ftuar në “B.E Coffe” ...

Si dukej Rita Ora e vogël, nëna e saj poston foton e veçantë

Vera Ora, nëna e këngëtares shqiptare Rita Ora, është mjaft aktive dhe e ndjekur nga fansat në rrjetet sociale. Së fundmi Vera ka publikuar...