24.08.19 17:49

Presidentja e re e KE: Nëse i mbyllim derën Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut...

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen mbështet perspektivën e shpejtë të pranimit të Shqipërinë dhe Maqedonisë së Veriut. "Ne duhet...

Uashingtoni: Përgëzojmë Haradinajn për gjestin e largimit nga qeveria!

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të...

Haradinaj dha dorëheqjen/ Thaçi: Mësova lajmin me keqardhje, respektoj vendimin e tij

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi reagon pas vendimit të Ramush Haradinajt për t'u tërhequr nga posti i kryeminstrit të Kosovës. Thaçi shprehet se ndihet i...

Nën emocione të forta, Ramush Haradinaj jep dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Dorëheqja e tij ka ardhur në fund të mbledhjes se qeverisë. Arsye e këtij vendimi ka...

Zaev: Duam datën, jo anëtarësimin e menjëhershëm në BE

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, u ka bërë thirrje vendeve anëtare të Bashkimit Evropian që të caktojnë datën e nisjes së bisedimeve për anëtarësim, proces...

Motra e Katsifas garon për deputete në zgjedhjet parlamentare

Ermioni Katsifas, motra e  minoritarit grek Kostandin Katsifas që u vra në 28 tetorin e vitit të kaluar në Bularat pas një përplasjeje me forcat speciale të...

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton të martën viziton Kosovën

Këshilli Organizativ për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë, ka njoftuar se më 12 qershor, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretarja amerikane...

Arrestohet në Maqedoni funksionari i lartë i BDI-së

Arrestohet në Maqedoni funksionari i lartë i BDI-së.  Arrestimi i sekretarit shtetëror në Ministrinë për Shoqëri Informatike, Jahi Jahiu është bërë mëngjesin e sotëm...

Hashim Thaçi zbulon vrasjen e gazetarit nga Sali Berisha

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka thënë se gazetari Ali Uka është vr*arë nga njerëzit e Sali Berishës.

Prishtina fut në listën e zezë Kryeministren serbe, Pacolli: Sa të jem Ministër nuk...

Etiketimet ofenduese që kryeministrja e Serbisë përdoëri kundrejt kolegëve të saj të Kosovës një ditë më parë e kanë shtuar atë në listën e zezë të Prishtinës....