24.08.19 17:37

Mero Baze / 13 tetori, është afati i ri për gënjeshtrën e vjetër

Nga Mero Baze Ilir Meta dhe Lulzim Basha janë ulur sot bashkë, herët në mëngjes, për të diskutuar shanset që kanë për t’u bërë...

Pas turbullimit, ka filluar kthjellimi!

Nga Alfred Peza Pas “turbullirës” së madhe që krijuan zgjedhjet e 30 Qershorit, në skenën qëndrore të politikës shqiptare, po ndodh ajo që edhe...

“Rama del më i fortë nga këto zgjedhje”

Analisti Dritan Hila, njëkohësisht drejtues i emisionit “Arena” në RTV Ora, duke komentuar zgjedhjet e 30 qershorit, tha se Rama del më i fortë nga këto zgjedhje.

Makthi i një shkaktari krizash për një krizë që s’e shkaktoi vetë

Nga Sokol Balla Presidenti i Republikës është sot më në fund qartësuar, se çfarë është 30 qershori. Ajo nuk është një datë zgjedhjesh dhe...

Pasi dogji KZAZ me dekretin e parë, Meta planifikon t’i verë zjarrin ditës së...

Nga Ardit Rada/ Presidenti Ilir Meta e thelloi me tej nonsensin juridik qe ka nisur rreth dates se zgjedhjeve, duke afishuar daten e re...

Ndajeni mendjen, diktaturë apo qeveri e rënë?!

Nga Skënder Minxhozi/ Këto ditë po i fryhet shumë një retorike që lidhet me diktaturën dhe rikthimin e saj. Po merret si argument kryesor...

SHTATË ditët që do ta ndryshojnë Shqipërinë më 30 Qershor!

Alfred Peza Kur ka mbetur vetëm një javë deri në zgjedhjet e 30 Qershorit, shumëkush mund ta kuptojë më mirë, se përse numri 7...

Jepini vetes një shans për të votuar më 30 Qershor

Nga Astrit Patozi Për të gjithë ata shqiptarë, të cilët nuk e pranojnë, refuzojnë apo e urrejnë këtë qeveri, kemi një ftesë të sinqertë...

Meta po lufton për veten

Ka shumë njerëz që thonë se Ilir Meta, po e bën gjithë këtë lojë për të ndihmuar gruan e tij dhe Lulzim Bashës për të ardhur në pushtet.

Pse e “zëvendësoi” Lulzim Basha molotovin me familjarët në protestë?

Nga Ardit Rada Nëse e dëgjoni Lulzim Bashën se do të marrë bashkëshorten në protestë, ta dini se të nesërmen nuk do të ketë...