15.09.19 15:39

Akademikët-Metës: Rishqyrto qëndrimin për dekretim të Gjinushit si kryetar Akademie

Pas miratimit të ligjit për “Akademinë e Shkencave” në parlament  (81 vota pro, 22 kundër edhe 3 abstenim) Asambleja e Akademisë së Shkencave zhvilloi një mbledhje, duke...

Nën emocione të forta, Ramush Haradinaj jep dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të Kosovës. Dorëheqja e tij ka ardhur në fund të mbledhjes se qeverisë. Arsye e këtij vendimi ka...

Gjykata e Sarandës i jep mandatin kryebashkiakut të Konispolit

Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i ka dhënë mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor...

Deri në 7 orë pa drita, nesër dhe pasnesër këto zona në Tiranë mbesin...

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, njofton në datat 19-20 korrik do të stakohet energjia në këto zona në...

Pse Ilir Meta, është më në hall se Berisha dhe Basha!

Nga Spartak Ngjela Jetojmë në një zonë ballkanike ku liderit, kush më shumë e kush më pak, nuk sundojnë si drejtues politikë, por si...

Patozi ironizon Bashën: O jurist, vendimet e institucioneve duhen njohur të gjitha, jo ato...

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i është përgjigjur reagimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të refuzuar kërkesën e...

Veliaj i drejtohet Gjykatës, kërkon konfirmimin e mandatit të dytë

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili u zgjodh për një mandat të dytë nga zgjedhjet e 30 qershorit i është drejtuar Gjykatës së Tiranës...

Ristani i ashpër me Bashën: E la opozitën jashtë çdo pushteti

Arben Ristani foli pa ‘doreza’ sot në Top Talk duke thënë me zë shumë gjera që Demokratët ndoshta i mendojnë por nuk guxojnë t’i thonë.

Mero Baze / 13 tetori, është afati i ri për gënjeshtrën e vjetër

Nga Mero Baze Ilir Meta dhe Lulzim Basha janë ulur sot bashkë, herët në mëngjes, për të diskutuar shanset që kanë për t’u bërë...

Shehi: Të bëhet marrëveshje Rama-Basha, por me garanci ndërkombëtare

Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale.