15.09.19 15:08

Rama ironik me Bashën, i përmend sherrin për ashensorin me banorët e pallatit

Kreu i qeverisë, Edi Rama është treguar mjaft ironik me kryetarin e PD-së, Lulzim Bashën. Reagimi i Ramës vjen pas risjelljes në opinionin...

Pse PD-ja sulmoi kryetarin e sapozgjedhur të Këshillit të Lartë të Prokurorisë?

Zhbllokimi i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, dhe zgjedhja e Gent Ibrahimit, duket se e ka shqetësuar opozitën dhe PD. Edhe pse procesi po ecën në të...

Qeveria shpërblim për personat me aftësi të kufizuar dhe familjet me ndihmë ekonomike

Qeveria vendosi sot të akordojë paketën e solidaritetit për familjet në nevojë dhe personat me aftësi të kufizuar. “Çdo familje përfituese e ndihmës ekonomike...

Më mirë mos e lexoni: 6 shenjat e horoskopit që do ndahen në 2019

Në dashuri ka situata që shkaktojnë ulje dhe ngritje, por kur dashuria është e vërtetë, kjo mund të kapërcehet. Në 2019 shumë shenja të...

Kur opozita kthehet në Kuvend vetëm për të marrë…rrogën!

Prej gati 6 muajsh, opozita e udhëhequr nga Lulzim Basha braktisi Parlamentin, e doli për të bërë gjasme opozitë në rrugë. Por, kur...

Kur i kthehet lumturia familjes së varfër nga Kukësi (VIDEO)

Kreu i qeverisë, Edi Rama, ka publikuar ditën e sotme një video, ku tregon sesi familjes së varfër nga Kukësi, iu realizua ëndrra për të pasur një...

Fjalëkalimet më të këqija të vitit 2018

Shumë njerëz vendosin fjalëkalime të sigurta në rrjete sociale apo edhe në site private, por ndërkohë ka edhe nga ata të cilët përdorin fjalëkalime shumë të thjeshta,...

Mediat shkarkojnë zyrtarin e PS-së, Hysko tregon të vërtetën

Duket se Shqipëria po bëhet një vend që lajmet e rreme po përhapen gjithnjë edhe më shumë.Një gjë e tillë ndodhi edhe ditën e sotme, ku mediat...