15.09.19 13:19

Thirrja e Haradinajt në Hagë, reagon Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama një ditë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti si kryeministër i Kosovës ka reaguar duke thënë se ftesat në Hagë për...

Rama: Zero tolerancë për çdo abuzim me ligjin

Kryeministri Edi Rama deklaron se lokalet në kryeqytet vazhdojnë të mbyllen për mos lëshim të kuponit tatimor. Kryeministri Rama shprehet se për çdo abuzues me ligjin, për...

Braçe jep lajmin: Merr fund kalvari për ndihmën ekonomike

“Dje, në Kuvend, gjithçka u krye, me ligj- ligjin për ndihmën ekonomike, deklaron zëvendëskryeministri Erion Braçe, ndërsa theksoi se i dhamë fund dilemës mes ISSH dhe Shërbimit...

ZERO shanse për patentë me lekë!

Shumica e aksidenteve në Shqipëri, ndodh për shkak të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor nga ana e drejtuesve të automjeteve. Shpesh hidhen fjalë që rëndom thuhen:...

Dorëheqja e Haradinajt, Vuçiç reagon çuditshëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç tha se dorëheqja e Ramush Haradinajt është një mashtrim politik  dhe si i tillë nuk ka arsye për eufori.

Presidentja e re e KE: Nëse i mbyllim derën Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut...

Presidentja e re e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen mbështet perspektivën e shpejtë të pranimit të Shqipërinë dhe Maqedonisë së Veriut. "Ne duhet...

Bujqësia/ Rriten eksportet e prodhimeve bujqësore, zgjerohet harta në BE

Për herë të parë në 30 vjet kemi një ulje të raportit import-eksport nën 3, nga rreth 6, që ishte ky raport në vitin 2013. Kështu është...

Uashingtoni: Përgëzojmë Haradinajn për gjestin e largimit nga qeveria!

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të...

Ligji i ri/ Ndryshimet, ndihma ekonomike kush e përfiton dhe si bëhet aplikimi

Kuvendi miratoi të enjten ligjin e ri të asistencës sociale, i cili parashikon konsolidimin e tre programeve të mbrojtjes sociale.Ky ligj ndikon drejtpwrswdrejti personat që marrin ndihmë...

Haradinaj dha dorëheqjen/ Thaçi: Mësova lajmin me keqardhje, respektoj vendimin e tij

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi reagon pas vendimit të Ramush Haradinajt për t'u tërhequr nga posti i kryeminstrit të Kosovës. Thaçi shprehet se ndihet i...