15.09.19 15:47

I vranë edhe vëllain, kush është polici që u ekzekutua sot

Arben Bilali, ish-punonjës policie, u qëllua pak minuta më parë për vdekje pranë stacionit të Unazës së Re në Tiranë. Por ky nuk është...

Zgjedhjet, Balla zyrtarizon kandidatin për bashkinë Prrenjas

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka konfirmuar Nuri Belbën si kandidat për bashkinë e Prrenjasit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Basha në Fier: 16 Shkurti, fundi i Ramës

Kreu demokrat Lulzim Basha zbarkoi këtë të diel në qytetin e Fierit ku zhvilloi një bashkëbisedim me qytetarët e kësaj zone në lidhje me protestën e 16 shkurtit.

Deputeti i PS njofton largimin

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ka zhvilluar sot mbledhjen e fundit në Komisionin Parlamentar të Sigurisë.   Në një shënin në facebook Ndreu sqaron se...

Shehi: Të bëhet marrëveshje Rama-Basha, por me garanci ndërkombëtare

Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale.

Policia bastis vendin ku punonin shqiptarët, arreston 17 persona në Angli

Rreth 17 persona u arrestuan nga policia Britanike e emigracionit në një vend ndërtimi në Sussex në Britaninë e Madhe. Ndërmjet të arrestuarve 10 ishin shqiptarë dhe...

Rekomandimi i KE, Gjonaj: Reforma në drejtësi, unikale dhe historike

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka përshëndeturrekomandimin për hapjen e negociatave nga ana e Komisionit Evropian. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook, ministrja Gjonaj thekson se...

Rama dëbon ambasadorin iranian nga Shqipëria, vjen mbështetja e fortë nga SHBA

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare, i Shteteve të Bashkuara të Amerikës John Bolton ka shprehur mbështetje për kryeministrin Edi Rama dhe popullin shqiptar në qëndresën kundër terrorizmit.

Pse ka rëndësi që në 30 qershor të mbahen zgjedhjet

 2019 do të jetë një vit shumë i rëndësishëm për Shqipërinë, pasi do të vendoset se në çfarë kahu do të shkojë e ardhmja jonë.  Që pasi ish-kryeministri Sali Berisha,...

Sot reshje shiu në këto zona

Sot (e mërkurë dt.03) priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Instituti i Gjeoshkencave parashikon...