15.09.19 15:09

Presidenti që “vdiq” të bëhet pak kryeministër?

Presidenti Ilir Meta sqaroi sot se shkarkimi i ministrit të Jashtëm Bushati, dhe dekretimi i ministrave të rinj të emëruar nga Kryeministri Rama, varet nga informacionet që do të...

Pasi të djegin mandatet, le të kthejnë edhe lekët që ju kanë vjedhur shqiptarëve

Partia demokratike ka vendosur ditën e sotme që të djegë mandatet e deputetëve. Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, Basha doli në një konferencë...

Donald Trump letër Ramës: Faleminderit!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar një letër falenderimi kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës. Trump ka përgëzuar...

Deklarata e fortë e Spartak Ngjelës: Ja çfarë ka për t’i ndodhur Metës

Spartak Ngjela, duke folur në emisionin Open të Eni Vasilit, e ka cilësuar pretekst deklaratën e Presidentit Ilir Meta në Pogradec. Sipas Ngjelës, nuk kishte shkak për...

Veliaj rikandidon për Bashkinë e Tiranës, Kryemadhi bën reagimin surprizë

Teksa ka uruar të gjtihë shqipatrët për festën e Sulltan Novruzit, kryetarja e LSI-së është ndalur dhe për pak çastë tek politika. Lidhur me...

U denoncua nga “Fiks Fare”, Rama: Drejtori i Hipotekës Durrës, një halabak që shkarkohet...

Nga takimi i përjavshëm me qytetarët që kanë gjetur zgjidhje përmes bashkëqeverisjes, Kryeministri Rama ka njoftuar shkarkimin e menjëhershëm të Drejtorit të Hipotekës së Durrësit, i denoncuar...

Lajm i papritur: Gjykata amerikane jep vendimim për Shkëlzen Berishën

Shkëlzen Berisha, ka dështuar keqazi në përpjekjen e tij për tu shfajqësuar para një gjykate amerikane se ai nuk ka qenë i lidhur me biznesin e trafikimit...

Lajthit Sali Berisha: Rama do plumbin në ballë

Sot është zhvilluar mbledhja e grupit parlamentar të PD -së, ku ka pasur debate te forta dhe kundershti për djegien e mandateve. Burime zyrtare nga mbledhja...

Deklarata e fortë: Ja vrasësit e vërtetë të Azem Hajdarit

Në një kohë kur Gjykata e Apelit të Tiranës vendosi të rihapë dosjen e vrasjes së Azem Hajdarit, Fatos Klosi shprehet i gatshëm për të dhënë dëshminë...

Opozita merr vendimin e papritur, paralajmërohet rrëzimi i Ramës sot në orën 17:00

Fill pas njoftimit për mbledhjen e Kuvendit sot në orën 17:00, opozita pritet që në orën 16:30 të zhvillojë protestë para Kuvendit. Ndërkohë, mësohet...