15.09.19 15:09

Faksimile/ Kur SHBA deklaronin: Basha po pengon qëllimisht reformën në drejtësi

Lulzim Basha u përdor nga Sali Berisha deri në momentet e fundit, për të mos e miratuar reformën në drejtësi tre vjet më parë.

Banorët e Astirit gurë makinës së policisë dhe thyejnë xhamin e ambulancës (FOTO)

Shënohet një incident në protestën e banorëve të Astirit ku prezentë ishin edhe militantë dhe figura politike të opozitës. Mbrëmjen e së dielës, ata...

Pushuesit e shumtë, ja akset që duhet të shmangni për t’i shpëtuar trafikut

Policia e Durrësit ka organizuar një plan masash për garantimin e jetën të pushuesve shqiptarë e të huaj, si dhe për parandalimin e aksidenteve rrugore kryesisht në...

Aksident i rëndë në Tropojë

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Tropojë, si pasojë e të cilit kanë humbur jetën një 9-vjeçar, e ndërsa 5 të tjerë kanë...

Mediat e huaja konfirmojnë v.rasjen e Festim Latos, detaje të reja

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Rama, tjetër paralajmërim për bizneset

Kryeministri Edi Rama u bëri sot thirrje bizneseve që të regjistrohen dhe të lëshojnë kupon, sepse pasojat ligjore janë të rënda.

Llalla, ‘peshku’ i parë në rrjetën e SPAK? Kreu i KLP-së: Do të vijojnë...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi deklaron se në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit SPAK-u do të jetë gati për të...

Greqi, sherr në burg mes shqiptarëve dhe pakistanezëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistaneze janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur.

Gjonaj bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtorët e Kukësit

Gjatë një takimi në Kukës, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka paralajmëruar furtunë shkarkimesh në administratë. Gjonaj u la afat drejtorëve deri më 30 Tetor për të...

BE reagim të thatë për Haradinajn

Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijancic, nuk ka bërë asnjë koment për vendimin e Haradinajt për të lënë postin si kryeministër i Kosovës, pasi u thirr nga gjykata...