24.08.19 16:44

Mrekullia e FaceApp, gjendet pas 18 vitesh djali i rrëmbyer

‘Trendi i plakjes’ ka pushtuar botën ditët e fundit dhe kjo falë aplikacionit FaceApp. Ndërkohë, ky program u shoqërua me mjaft bujë, teksa qarkulluan...

‘Përmbyti’ SHBA-të me kokainë, gjykata jep burgim të përjetshëm për El Chapo-n

Një Gjykatë Federale ka dhënë dënimin me burgim të përjetshëm për Joaquin “El Chapo” Guzman, plus 30 vite. Gjykata gjithashtu ka urdhëruar konfiskimin e 12,6 miliardë dollarëve...

Drogë dhe orgji/ Sekretet e jetës së shfrenuar të sheikëve në Londër, 65 mijë...

Vdekja e sheiku Khalid Al Qasimi nxori në pah jetën e shthurur të djemve arabë në Londër. Sipas “The Sun”, miliarderët e “arit të...

18 persona të lënduar/ Stuhi breshëri në Pescara të Italisë

Stuhi breshëri në Pescara dhe në një pjesë të bregdetit Abruzzo. Deri tani, tetëmbëdhjetë persona kanë përfunduar në sallën e emergjencës për shkak të plagëve të shkaktuara...

Nuk ka paqe për Tripolin, bombardohet aeroporti

Nuk ka paqe për Tripolin. Pas bombardimeve në qendrën e emigrantëve në Tajourah, ku u vranë të paktën 40 vetë (ka zëra që flasin për 100 të...

Merkel gazetarëve: Jam mirë

“Jam mirë”, kështu është shprehur kancelarja Angela Merkel, duke iu përgjigjur gazetarëve që kërkuan të dinin mbi shëndetin e saj, në G20. “Jam e bindur se kjo...

Vala e të nxehtit në Francë, mbyllen shkollat

Franca po fillon mbylljen dhjetëra shkollave për shkak të valës së të nxehtit. Temperatura pritet të shkojnë mbi 40 gradë Celsius në disa rajone të enjten.

Vajza e ish-presidentit paguan mbi një miliard euro për të dalë nga burgu

Vajza e ish-presidentit të Uzbekistanit, Islam Karimov, për një periudhë i shumë pushtetshëm përpara se të humbiste privilegjet dhe të burgosej, ka pohuar se i ka paguar...

Thaçi: Fazë e rrezikshme, nëse nuk arrihet pakti me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se përmbyllja e dialogut politik me Serbinë, me marrëveshje ligjërisht obligative, që nënkupton njohje reciproke, është interes nacional i Kosovës.

Palmer: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Diplomati amerikan, Matthew Palmer pohon se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndrimit në Sarajevë ai foli edhe për çështjen e Kosovës.