15.09.19 15:09

Kulluri “shuplakë” Lulzim Bashës: Mblidh mendjen kryetar

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, ka reaguar pas deklaratave të Ambasdorit italian në Shqipëri, Alberto Cutillo, që deklaroi në “Real Story”, se “synimi im...

Inauguroi ambientet e reja të policisë, Lleshaj nga Librazhdi: Thellojmë përmirësimin e shërbimit

Ditën e sotme Ministria e Brendshme inauguroi ambientet e reja të policisë në këtë qytet. Zv. ambasadorja Suedeze Birgitta Jansson deklaroi se restaurimi i këtyre ambienteve i...

Veliaj: Heqim përfundimisht mësimin me dy turne

Shumë shpejt komuniteti i Njësisë 9 në kryeqytet do të ketë një shkollë tërësisht të re, me kushte e mjedise dinjitoze për 1100 nxënësit e saj. Pas...

Spiropali-Bashës: Lulzim aman ndërro pllakën e gramafonit, po të ikën edhe qershori 2021

Pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha i cili tha se PD nuk do ta njohë 30 qershorin duke lënë të hapur mundësinë për të rishikuar propozimin e kreut të...

Presidentja e ardhshme e KE: E përkushtuar për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe...

Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen deklaroi se mbetej e përkushtuar në fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin...

Shkapetja e dytë e Ramës me “ancien régime”!

Nga Albert Nikolla 14 korriku, festa kombëtare e Francës, sjell në vëmendje historinë e fillimit të Revolucionit francez, ngjarja e cila ka bërë që...

KQZ reagon për Vaun e Dejës: Fletët e votimit erdhën nga Sllovenia

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur poshtë akuzat e Partisë Demokratike lidhur me zëvendësimin e fletëve të votimit pas ngjarjes së ndodhur në në KZAZ e stacionuar...

“Opozita s’liron zyrat e bashkive”, ministri Lleshaj: Uroj që askush të mos çmendet

Ministri i Brendshëm Sandër LLeshaj komentoi sot deklaratat e kryebashkiakëve të djathtë, të cilët janë shprehur se nuk do të lirojnë zyrat e tyre, pasi nuk i...

‘Air Albania’ së shpejti nis fluturimet drejt Europës, ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut i kënaqur...

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në rrjetet sociale ka njoftuar se shumë shpejt 'Air Albania do të nisë fluturimet me destinacione në Europë.Rama ka...

Foto/ Rama: Ne katunarët e Surrelit jemi krenarë për ‘Cerenin’

Të gjithë e njohin restorantin Ceren, konsiderohet një nga më të mirët në Shqipëri, gjithmonë plot dhe në pritje të gatimeve dhe relaksit në natyrë. Kryeministri Rama...