15.09.19 13:18

Pse Ilir Meta, është më në hall se Berisha dhe Basha!

Nga Spartak Ngjela Jetojmë në një zonë ballkanike ku liderit, kush më shumë e kush më pak, nuk sundojnë si drejtues politikë, por si...

Patozi ironizon Bashën: O jurist, vendimet e institucioneve duhen njohur të gjitha, jo ato...

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i është përgjigjur reagimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të refuzuar kërkesën e...

Veliaj i drejtohet Gjykatës, kërkon konfirmimin e mandatit të dytë

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili u zgjodh për një mandat të dytë nga zgjedhjet e 30 qershorit i është drejtuar Gjykatës së Tiranës...

Ristani i ashpër me Bashën: E la opozitën jashtë çdo pushteti

Arben Ristani foli pa ‘doreza’ sot në Top Talk duke thënë me zë shumë gjera që Demokratët ndoshta i mendojnë por nuk guxojnë t’i thonë.

Mero Baze / 13 tetori, është afati i ri për gënjeshtrën e vjetër

Nga Mero Baze Ilir Meta dhe Lulzim Basha janë ulur sot bashkë, herët në mëngjes, për të diskutuar shanset që kanë për t’u bërë...

Shehi: Të bëhet marrëveshje Rama-Basha, por me garanci ndërkombëtare

Edhe pse Presidenti Ilir Meta ka propozuar zgjedhje të trefishta, aleatët e Partisë Demokratike thonë se në 13 Tetor mund të mbahen vetëm ato lokale.

Qytetari dixhital/ IKMT letër Berishës: Nuk ia urojmë askujt katandisjen tuaj

Sali Berisha publikoi denoncimin e një qytetari, i cili shkruante se punonjës të IKMT kanë shkuar për të shembur banesat e Unazës së Re, por kanë harruar...

Negociatat/ Von der Leyen: Premtoj mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen ka premtuar mbështetjen e saj për hapjen e negociatave të pranimit në BE...

Murrizi: Meta e ka votuar vetë këtë që kritikon sot, brenda vitit goditen peshqit...

Nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi i ftuar në studionin e emisionit ’45 Minuta’ në Report Tv u shpreh se me ngritjen e SPAK-ut brenda këtij viti pritet...

Rama porosi të qarta drejtuesve të veriut: Kujdes shkarkimet, mos prekni gratë

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama vendosi të jetë koordinator politik për veriun e Shqipërisë, ai mblodhi në selinë e PS-së drejtuesit e katër qarqeve të veriut...