15.09.19 15:26

Kur opozita kthehet në Kuvend vetëm për të marrë…rrogën!

Prej gati 6 muajsh, opozita e udhëhequr nga Lulzim Basha braktisi Parlamentin, e doli për të bërë gjasme opozitë në rrugë. Por, kur...

Ana e errët e Bashës, si iu mori ashensorin banorëve të pallatit

Lulzim Basha kur ishte ne krye të Bashkisë së Tiranës, të vetmen punë që bëri, patjetër për vete, ishte se i dha leje vetes për të ndërtuar...

Rama publikon nje foto të rëndë dhe i lutet Zotit të shpëtojë Shkodrën

Kryeministri Edi Rama ka psotuar mbrmjen e sotme një foto shumë shëetësuese nga Shkodra, ku duken disa kuaj që kullosin të ëetë në rrethrrotullim.

Zbuloni ku ngjajnë Mona & Magjistari (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin, e cili ishte ditën e sotme në Korçë, dhe u tha strukturave të veta, që të fusin...

Rama publikon videon kur kundërshtarët ‘gjakosin’ Lulzim Bashën

Kreu i qeverisë, Edi Rama duket se këtë të diel, ka gjetur kohë edhe për një videomontazh për kundërshtarët e tij. Bëhet fjalë për...

Veliaj thotë se nuk duhet ta thërrasim më “Lali Eri”

Ky është i treti vit që “E Diela Shqiptare” zhvillon një ceremoni mirënjohje me mbështetjen e Bashkisë së Tiranës për qytetarë të ndryshëm të kryeqytetit. Ata...

Rama poston foton dhe ka një sugjerim për studentët

Kryeministri Edi Rama është ngacmuar nga një foto që mbanin në dorë studentët, ku shkruhej "jo negociata. S'jemi si Lul Basha që bëjmë pazare", për të bërë...

Mediat shkarkojnë zyrtarin e PS-së, Hysko tregon të vërtetën

Duket se Shqipëria po bëhet një vend që lajmet e rreme po përhapen gjithnjë edhe më shumë.Një gjë e tillë ndodhi edhe ditën e sotme, ku mediat...

Grida Duma bën deklaratën e turpshme: E ardhmja nuk janë studentët, por ne!

Deputetja demokrate, Grida Duma, i ka habitur të gjithë me deklaratën e saj. Duke folur në Kuvendin Kombëtar të PD, Duma komentoi dhe protestën e studentëve, duke...

Ishte nisur për Konventën e PD-së, pedagogu ngelet pa mend kur dëgjon fjalime për...

Pedagogu Rezart Prifti ishte nisur për në Koventën Kombëtare të PD-së, por u shtang kur dëgjoi fjalimet e pjesëmarrësve. Pasi dëgjoi e dëgjoi shkencarët,...