15.09.19 15:40

Protesta e opozitës në Shqipëri transmetohet nga mediat ruse

Kanali televiziv ndërkombëtar qeveritar rus, “Russia Today” i ka kushtuar një vëmendje të veçantë protestës së sotme të opozitës në Tiranë, përpara Parlamentit. “Russia...

Ironia e Frederik Ndocit: Ata që shkruejn nuk marr pjes në votime, s’kan votu...

Këngëtari i njohur shkodran Frederik Ndoci, ka ironizuar ata “intelektualë” që thonë se do të bojkotojnë votimet, nismë kjo e nxitur dhe përkrahur nga opozita që nuk...

Shqipëria nderon dëshmorin Klodian Tanushi

Dita e sotme, datë 16 maj 2019, është ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si...

U tradhtua nga opozita/ Një avokat kandidon i pavarur për këtë bashki

Avokati Ilir Nikolla ka zyrtarizuar ditën e sotme kandidaturën për kryetar të Bashkisë Sarandë në zgjedhjet e 30 qershorit Në një komunikim për Report...

Si Xhelal Mziu ‘zhvendosi’ Kamzën në Lurë për zgjedhje

Gazeta Bild ka publikuar ditën e sotme disa përgjime, e ndër të tjera del qartë sesi kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu kishte organizuar qindra qytetarë të Kamzës...

Balla: Do të hyjmë në zgjedhje edhe pa opozitën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, u shpreh se mazhoranca shpreson që opozita të futet në zgjedhjet lokale, por në rast se kjo nuk ndodh,...

Për çfarë kërkon Rama që qytetarët ta vënë provë

Kryeministri Edi Rama në takimin e përjavshëm për platformën “Shqipëriaqëduam.al”, ri përsëriti faktin se shqetësimet e qytetarëve tashmë e kanë një adresë, e cila iu shërben në...

Berisha pajtohet me Gridën

Me rastin e 5 majit, dje në “Varrezat e Dëshmorëve” kanë shkuar drejtuesit me të lartë të vendit. Fotot e mëposhtme të bëra nga...

Italia e veriut goditet nga stuhi dhe reshje masive, evakuohen qindra banorë

Pas ditësh të tëra me temperatura shumë të larta, Italia prej tre ditësh është përfshirë nga stuhi të fuqishme me shi dhe breshër, të cilat kanë rënë...

Berisha: Të arrestuarit e Rinasit janë të pafajshëm, ndaj ta shporrim Ramën

Sali Berisha ka marrë në mbrojtje të arrestuarit që dyshohen për grabitjen e Rinasit. Ai thotë se ata janë të pafajshëm dhe vik*tima të...