15.09.19 15:08

Deklarata e fortë e Spartak Ngjelës: Ja çfarë ka për t’i ndodhur Metës

Spartak Ngjela, duke folur në emisionin Open të Eni Vasilit, e ka cilësuar pretekst deklaratën e Presidentit Ilir Meta në Pogradec. Sipas Ngjelës, nuk kishte shkak për...

Veliaj rikandidon për Bashkinë e Tiranës, Kryemadhi bën reagimin surprizë

Teksa ka uruar të gjtihë shqipatrët për festën e Sulltan Novruzit, kryetarja e LSI-së është ndalur dhe për pak çastë tek politika. Lidhur me...

Lajm i papritur: Gjykata amerikane jep vendimim për Shkëlzen Berishën

Shkëlzen Berisha, ka dështuar keqazi në përpjekjen e tij për tu shfajqësuar para një gjykate amerikane se ai nuk ka qenë i lidhur me biznesin e trafikimit...

Lajthit Sali Berisha: Rama do plumbin në ballë

Sot është zhvilluar mbledhja e grupit parlamentar të PD -së, ku ka pasur debate te forta dhe kundershti për djegien e mandateve. Burime zyrtare nga mbledhja...

Zbulohen sekretet e Metës dhe Kryemadhit

Tre ditë më parë nga qyteti i Pogradecit, Presidenti i Republikës Ilir Meta bëri një deklaratë fortë referuar krizës politike ku ndodhet vendi, pasi opozita dogji mandatet...

E papritur! Djali i ish presidentit merr vendimin e pabesueshëm për shtetësinë shqiptare

Djali i ish-presidentit Bujar Nishani, Ersilio, ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare. Kështu del nga një dekret i 18 marsit, i publikuar në fletoren zyrtare, numer 36...

Basha në Berat për të rrëzuar Ramën, por nuk do e besoni sa njerëz...

Lulzim Basha ka qenë në Berat sot, për t’iu mbushur mendjen qytetarëve që të vijnë në Tiranë të shtunën, në protestën e opozitës. Por,...

Ndryshim i papritur në qeverinë shqiptare

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë. Me firmë të zv.kryeministrit Erion Braçe në vendimin e Këshillit të Ministrave që u mblodh sot, Caka zëvendëson në...

Rama bën paralajmërimin e fortë për opozitën: Tani e tutje…

Kreu i qeverisë Edi Rama i bëri të qartë opozitës jo parlamentare shqiptare se nuk do të ketë pushtet në tavolinë! Nga takimi “Bashkia që duam” ku...

Merret vendimi për Petrit Vasilin

KQZ u dha sot mandatin e deputetit 3 kandidateve të listës shumë-emërore të LSI për të plotësuar vakancat e krijuara në Kuvendin e Shqipërisë nga dorëheqja e...