15.09.19 15:15

Prokurorët belgë, Basha merret në pyetje

Kryedemokrati Lulzim Basha do të merret në pyetje ditën e enjte lidhur me çështjen e ‘Toyota Yaris’. Report tv raporton se për këtë hetim...

Meta bëhet nostalgjik për Berishën, kujton kohën kur ishte në qeveri më të

Presidenti Ilir Meta është kthyer pas në kohë, 9 vite më parë kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë njohu aktin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Meta thotë...

Asambleja, Rama kërkon një mandat tjetër në krye të PS, kush do të garojë...

Socialistët do të mbledhin nesër Asamblenë Kombëtare. Në fokus të kësaj asambleje do të jetë rezultati zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe organizimi në parti.

Reforma në drejtësi, Rama mesazh për kundërshtarët e saj

Kryeministri Edi Rama reagon për 3-vjetorin e Reformës në Drejtësi. ” Mjafton të të shohësh e të dëgjosh armiqtë e saj, për të kuptuar se sa e...

Faksimile/ Kur SHBA deklaronin: Basha po pengon qëllimisht reformën në drejtësi

Lulzim Basha u përdor nga Sali Berisha deri në momentet e fundit, për të mos e miratuar reformën në drejtësi tre vjet më parë.

Thirrja e Haradinajt në Hagë, reagon Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama një ditë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti si kryeministër i Kosovës ka reaguar duke thënë se ftesat në Hagë për...

Braçe jep lajmin: Merr fund kalvari për ndihmën ekonomike

“Dje, në Kuvend, gjithçka u krye, me ligj- ligjin për ndihmën ekonomike, deklaron zëvendëskryeministri Erion Braçe, ndërsa theksoi se i dhamë fund dilemës mes ISSH dhe Shërbimit...

Akademikët-Metës: Rishqyrto qëndrimin për dekretim të Gjinushit si kryetar Akademie

Pas miratimit të ligjit për “Akademinë e Shkencave” në parlament  (81 vota pro, 22 kundër edhe 3 abstenim) Asambleja e Akademisë së Shkencave zhvilloi një mbledhje, duke...

Gjykata e Sarandës i jep mandatin kryebashkiakut të Konispolit

Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i ka dhënë mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor...

Deri në 7 orë pa drita, nesër dhe pasnesër këto zona në Tiranë mbesin...

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, njofton në datat 19-20 korrik do të stakohet energjia në këto zona në...