15.09.19 13:26

Uashingtoni: Përgëzojmë Haradinajn për gjestin e largimit nga qeveria!

Departamenti amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për Zërin e Amerikës se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të...

Ligji i ri/ Ndryshimet, ndihma ekonomike kush e përfiton dhe si bëhet aplikimi

Kuvendi miratoi të enjten ligjin e ri të asistencës sociale, i cili parashikon konsolidimin e tre programeve të mbrojtjes sociale.Ky ligj ndikon drejtpwrswdrejti personat që marrin ndihmë...

Akademikët-Metës: Rishqyrto qëndrimin për dekretim të Gjinushit si kryetar Akademie

Pas miratimit të ligjit për “Akademinë e Shkencave” në parlament  (81 vota pro, 22 kundër edhe 3 abstenim) Asambleja e Akademisë së Shkencave zhvilloi një mbledhje, duke...

Gjykata e Sarandës i jep mandatin kryebashkiakut të Konispolit

Gjykata e Shkallës së Parë e Sarandës i ka dhënë mandatin kandidatit të PS për Bashkinë e Konispolit Shuaip Beqiri. Gjykata e qytetit jugor...

Deri në 7 orë pa drita, nesër dhe pasnesër këto zona në Tiranë mbesin...

Në vijim të punimeve për rikonstruksionin e kabinave, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, njofton në datat 19-20 korrik do të stakohet energjia në këto zona në...

Pse Ilir Meta, është më në hall se Berisha dhe Basha!

Nga Spartak Ngjela Jetojmë në një zonë ballkanike ku liderit, kush më shumë e kush më pak, nuk sundojnë si drejtues politikë, por si...

Patozi ironizon Bashën: O jurist, vendimet e institucioneve duhen njohur të gjitha, jo ato...

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i është përgjigjur reagimit të kreut të PD-së, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për të refuzuar kërkesën e...

Veliaj i drejtohet Gjykatës, kërkon konfirmimin e mandatit të dytë

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i cili u zgjodh për një mandat të dytë nga zgjedhjet e 30 qershorit i është drejtuar Gjykatës së Tiranës...

Ristani i ashpër me Bashën: E la opozitën jashtë çdo pushteti

Arben Ristani foli pa ‘doreza’ sot në Top Talk duke thënë me zë shumë gjera që Demokratët ndoshta i mendojnë por nuk guxojnë t’i thonë.

Mero Baze / 13 tetori, është afati i ri për gënjeshtrën e vjetër

Nga Mero Baze Ilir Meta dhe Lulzim Basha janë ulur sot bashkë, herët në mëngjes, për të diskutuar shanset që kanë për t’u bërë...