15.09.19 13:17

Mediat e huaja konfirmojnë v.rasjen e Festim Latos, detaje të reja

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Rama, tjetër paralajmërim për bizneset

Kryeministri Edi Rama u bëri sot thirrje bizneseve që të regjistrohen dhe të lëshojnë kupon, sepse pasojat ligjore janë të rënda.

Llalla, ‘peshku’ i parë në rrjetën e SPAK? Kreu i KLP-së: Do të vijojnë...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi deklaron se në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit SPAK-u do të jetë gati për të...

Greqi, sherr në burg mes shqiptarëve dhe pakistanezëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistaneze janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur.

Gjonaj bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtorët e Kukësit

Gjatë një takimi në Kukës, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka paralajmëruar furtunë shkarkimesh në administratë. Gjonaj u la afat drejtorëve deri më 30 Tetor për të...

Thirrja e Haradinajt në Hagë, reagon Rama

Kryeministri i vendit, Edi Rama një ditë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti si kryeministër i Kosovës ka reaguar duke thënë se ftesat në Hagë për...

Rama: Zero tolerancë për çdo abuzim me ligjin

Kryeministri Edi Rama deklaron se lokalet në kryeqytet vazhdojnë të mbyllen për mos lëshim të kuponit tatimor. Kryeministri Rama shprehet se për çdo abuzues me ligjin, për...

Braçe jep lajmin: Merr fund kalvari për ndihmën ekonomike

“Dje, në Kuvend, gjithçka u krye, me ligj- ligjin për ndihmën ekonomike, deklaron zëvendëskryeministri Erion Braçe, ndërsa theksoi se i dhamë fund dilemës mes ISSH dhe Shërbimit...

ZERO shanse për patentë me lekë!

Shumica e aksidenteve në Shqipëri, ndodh për shkak të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor nga ana e drejtuesve të automjeteve. Shpesh hidhen fjalë që rëndom thuhen:...

Bujqësia/ Rriten eksportet e prodhimeve bujqësore, zgjerohet harta në BE

Për herë të parë në 30 vjet kemi një ulje të raportit import-eksport nën 3, nga rreth 6, që ishte ky raport në vitin 2013. Kështu është...