24.08.19 16:43

Përfundon segmenti i tretë i Bulevardit të Ri të Tiranës

Segmenti i tretë i Bulevardit të Ri të Tiranës ka përfunduar. Kështu ka bërë me dije Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i...

Skandali në Shkodër, teatri përdoret për anti-fushatë

Shkodra ka qenë kryeqendra e aksionit opozitar ditëve të fundit. Në Shkodër, iu vu flaka një shkolle e cila shërbente si KZAZ nga punonjës të bashkisë, militantë...

Veliaj: Data 30 në Tiranë do jetë ditë feste

“Zgjedhjet e 30 qershorit janë momenti ku qytetarët e Tiranës do të vendosin për të çuar përpara punët e mira që janë bërë në kryeqytet për fëmijët...

FOTO LAJM: Basha në shesh, Rama në Butrint me Zahon, Lindën dhe familjen Sarkozy

Ndërsa Lulzim Basha mblodhi sërish opozitën para Kryeministrisë, kryeministri Edi Rama ndodhej në Butrint, për të ndjekur koncertin e Carla Brunit. Ai ndodhej nën...

“Si u sulmova nga arinjtë në Valbonë”, rrëfimi i amerikanes së shqiptarizuar

Aktivistja Catherine Bohn, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në Pesë”, për të rrëfyer jetën e saj të re në Valbonë.

Peshkatari kap breshkën e rrallë në Vlorë: Tani ik edhe mos hajde më, dëgjove?...

Një breshkë e llojit 'Kareta-Kareta' ka rënë në rrjetën e një peshkatari në grykëderdhjen e lumit të Vjosës.Peshkatari pasi ka ngritur rrjetën ka parë edhe breshkën e llojit të veçantë e...

“Franceinfo”: Shqipëria vendi i vogël i ambicieve të mëdha

Shqipëria është një vend i vogël, por me ambicie të mëdha! E liruar nga tutela e komunizmit në vitin 1991, e ndodhur mes Malit të Zi, Greqisë...

Vendoset DATA! Ja kur nis viti i ri akademik 2019-2020

Viti i ri akademik 2019-2020 do të nisë në datën 14 tetor dhe do të përfundojë më 30 shtator. Urdhri është firmosur nga ministrja e Arsimit Besa...

Pelegrinazhi në kishën e Shën Ndout, mijëra besimtarë kalojnë natën duke u lutur

Ka përfunduar mbrëmë pelegrinazhi në kishën e Shën Ndout në Laç. Janë 13 të marta që respektohen nga besimtarët për të mbërritur deri në...

Tërmetet në Korçë/ Partia Socialiste fond prej 70 milionë lekësh për banorët e prekur

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali ka folur pas mbledhjes së kryesisë së PS-së duke thënë se në këtë mbledhje përveç të tjerave është diskutuar edhe për banorët...