15.09.19 15:10

Lufta në Kavajë, ja dy vëllezërit që qëlluan me breshëri (EMRAT+Foto)

Në përplasjen me armë zjarri që ndodhi sot në Kavajë u përfshinë mes tyre dy vëllezër, Eraldo dhe Elio Hyka, të cilët qëlluan me armë zjarri. Report...

Luftë mes dy bandave në Kavajë, vritet një 50-vjeçar me bukë në dorë, 7...

Tronditet Kavaja nga lufta mes bandave në mes të ditës, që ka lënë një kalimtar të vdekur dhe shtatë të plagosur, nga të cilët gjashtë jashtë rrezikut...

Lëkundje të forta, tronditet sërish Shqipëria, ja epiqendra sizmike

Qyteti i Korçës është tronditur sërish në mesditë nga lëkundje të forta sizmike, vetëm tri javë pas lëkundjeve që shkaktuan me qindra banesa të shkatërruar.

Akuzat për korrupsion, ish-deputeti i PS para Krimeve të Rënda më 1 korrik

Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë më datë 1 korrik seancën paraprake për ish-deputetin e Partisë Socialiste, Arben Çukon dhe 5 të hetuarit e tjerë...

Arrestohet agjenti i krimeve që shpërndante kokainë në Tiranë (EMRI)

Prokuroria në bashkëpunim me Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave kanë arrestuar një agjent krimesh të komisariatit nr. 2 me akuzën e shpërndarjes së lëndëve narkotike,...

“Le të ketë vëllavrasje”, nis hetimi për ish deputetin e PD-së

Nisi hetimi në gjendje të lirë për Aurel Bylykbashin, ish-kreun e PD-së në Elbasan, i cili deklaroi dy ditë më parë se ishte dakord për një vëllavrasje...

Krim brenda familjes në Vlorë, burri masakron gruan me sëpatë dhe telefonon policinë: E...

Shënohet një tjetër viktimë në Vlorë nga krimi brenda familjes. Burri ka masakruar gruan pas një debati në familje. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Babicë mesditën e...

Dorëhiqet drejtori i burgut të Reçit

Është dorëhequr nga posti drejtori i burgut të Reçit, Gëzim Selimi. Dorëheqja është paraqitur pranë Drejtorisë së Burgjeve.  Nuk duhet ende...

Shkon në gjykatë dosja e Arben Çukos

Prokuroria e Krimeve të Rënda mbyll hetimet dhe çon në gjykatë ish drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Arben Çuko dhe 4 të pandehur të tjerë për akuzën...

Ja me sa vite burg është dënuar Moisi Habilaj

Gjykata e Katanias në Itali dënon me 15 vite, 5 muaj e 10 ditë Moisi Habilajn, i konsideruar si kreu i bandës së Habilajve që trafikonte drogë...