15.09.19 15:08

Humbi bashkëshortin në një aksident, nëna ka një mesazh për dy djemtë e saj

Esmeralda ishte personazhi i rradhës në programin “Dua të të bëj të lumtur”. Ajo kishte ardhur në studio për të surprizuar dy djemtë e saj, Stivens dhe...

Mediat e huaja konfirmojnë v.rasjen e Festim Latos, detaje të reja

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Tërmetet në jug të vendit, reagon MB: Situata dhe dëmet

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar me informacion zyrtar lidhur me situaten me te fundit te krjuar pas goditjeve te forta te termetit ne vend.

Çfarë fiksuan kamerat e sigurisë nga djegia e automjeteve të drejtorit të bashkisë

Mëngjesin e të martës pesë automjete u gjetën të djegura në lagjen “Uji i Ftohtë” në Vlorë, ku shënjestra e zjarrit të qëllimshëm ishin mjete e drejtorit...

U konfliktuan në lokal, plagoset me armë zjarri i riu në Korçë

Një i ri nga qyteti i Korçës ka mbetur i plagosur me armë zjarri pas një sherri në një lokal nate. Reans Muçollari, 27...

Misteri i madh i grabitjes në Rinas që nuk po zbulohet

Kur kanë kaluar 21 ditë nga vrasja e Admir Muratajt në aeroportin e Rinasit pas grabitjes së rreth 6 milion eurove, ende nuk dihet saktësisht se kush...

‘Më dhimbsen ulërimat e një nëne, por jo ai që vdiq!’

Bashkëshortja e të ndjerit Agim Arapit, thotë se ajo dhe të afërm të burrit të saj nuk kanë asnjë lidhje me ekzekutimin e Jurgen Kurtit mbrëmë në...

E rëndë në Vlorë nëna: Prej dy vitesh im shoq abuzonte me vajzën 9...

“Fiks Fare” solli mbrëmjen e së enjtes një ngjarje të rëndë, që ka ndodhur në një familje shqiptare në Orikum të Vlorës. Babai përdh*nonte sistematikisht vajzën e...

Xhaçka: Respekt e mirënjohje pafund sakrificës dhe guximit të Zarifes

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shprehur mirënjohje për nëntetaren Zarife Hasanaj e njëkohësisht dhimbje për humbjen e jetës së saj. Në një postim në Tëitter, Xhakçka,...

Vlorë, gjendet një gomone me drogë

Gjendet një gomone me kanabis në grykëderdhjen e Vjosës. Në gomonen me 10 m gjatësi janë gjetur rreth 500 kg kanabis. Dyshohet se kanabisi  i sekuestruar kishte...