15.09.19 15:08

Mediat holandeze: “Presidenti” i Çamërisë kishte miliona euro borxhe

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Laton, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Aksident i rëndë në Tropojë

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Tropojë, si pasojë e të cilit kanë humbur jetën një 9-vjeçar, e ndërsa 5 të tjerë kanë...

Mediat e huaja konfirmojnë v.rasjen e Festim Latos, detaje të reja

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Lato, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Llalla, ‘peshku’ i parë në rrjetën e SPAK? Kreu i KLP-së: Do të vijojnë...

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Genti Ibrahimi deklaron se në fund të shtatorit ose në fillim të tetorit SPAK-u do të jetë gati për të...

Greqi, sherr në burg mes shqiptarëve dhe pakistanezëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistaneze janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë mbetur të plagosur.

Sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje, policia: Vijnë nga krimi

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale.

Katër të arrestuar në Tiranë për plagosje, përndjekje dhe pengmarrje

Policia ka arrestuar 4 persona për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Plagosja e lehtë me dashje“ dhe “Përndjekja”. F. M., 35 vjeç...

Detaje/ Shpërthimi në një lokal në zonën e ish-bllokut, 4 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e ish-bllokut në një biznes, lokal. Nga shpërthimi ka...

Vorë/Furgoni del nga rruga në Vorë, humb jetën pasagjerja

Në autostradën Tiranë- Vorë,  një furgon mallrash ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore. BW raporton se ka humbur jetën një shtetase qe udhëtonte...

Dosja e plotë/ Si u ekzekutua me 10 plumba Angjelin Shkambi pasi u thirr...

Artan Koçeku, njeriu që ekzekutoi me 10 plumba Angjelin Shkambin në dhjetor 2017 dhe i arrestuar dy ditë më parë në Shkodër, kur me vete mbante pa...