24.08.19 17:45

Ligji i ri/ Ndryshimet, ndihma ekonomike kush e përfiton dhe si bëhet aplikimi

Kuvendi miratoi të enjten ligjin e ri të asistencës sociale, i cili parashikon konsolidimin e tre programeve të mbrojtjes sociale.Ky ligj ndikon drejtpwrswdrejti personat që marrin ndihmë...

Dështon protesta e opozitës për bllokimin e rrugëve, shoferët nuk i binden thirrjes

Ka dështuar protesta për bllokimin e rrugëve dhe kryqëzimeve në të gjithë vendin. Kësaj radhe qytetarët nuk i janë bindur thirrjes së opozitës për...

Të braktisësh Londrën për Libofshën

Kur ngjitesh për në Manastirin e Ardenicës, aty ku të duhet të ndash mendjen per tek perëndia Artemisë apo tek Myzeqeja në pëllëmbë të dorës, një rrugicë...

Balluku: Rritje e sigurisë së shpërndarjes së energjisë, ofron garanci për disa dekada

Shqetësimet e banorëve të Pogradecit dhe zonave përreth sa i takon cilësisë së furnizimit me energji elektrike kanë marrë tashmë rrugën e zgjidhjes. Operatorit i Shpërndarjes së...

Stakohet energjia në Fushë Krujë-Laç, paralajmërohen probleme në furnizimin me ujë (Oraret)

Në datat 8 dhe 9 korrik do të ketë ndërpreje të energjisë elektrike në rajonin Fushë Krujë-Laç. Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton se për shkak...

Sukthi 24 orë me ujë të pijshëm, Balluku: Vijojmë investimet

Njësia administrative e Sukthit në Bashkinë e Durrësit është zona e radhës e cila në saj të investimit të realizuar nga AKUM do të ketë furnizim të...

Rruga Milot- Balldren/ Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën

Kontrata koncensionare për rrugën Milot-Balldren është miratuar ditën e sotme nga Komisioni i Ekonomisë. Kjo kontratë është finalizuar vetëm me votat e Partisë Socialiste, pasi...

Sa “shefe” drejtojnë biznese në Shqipëri

Mbi 15 mijë e bizneseve në Tiranë drejtohen nga femrat. Ndërsa numri i subjekteve në kryeqytet ka ardhur në rritje nga viti në vit, po ashtu, një...

Kartmonedhat e reja që do futen në qarkullim në Shqipëri

Duke nisur nga data 25 qershor, Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim monedhën e re metalike 10 lekëshe. Ajo ka të njëjtën...

Zbardhet projekti i autostradës Milot – Balldre

Autostrada e re Milot-Balldren e cila është nënshkruar nga qeveria shqiptare dhe pritet të ratifikohet edhe në parlament do të ketë një kosto ndërtimi prej 159,5 milionë...