15.09.19 13:20

Në Korçë duan stadium, Rama: Do e mendoj, se Elisa e ka dobësi Skëndebeun

Na takimin për “Bashkinë që Duam” që po zhvillon në Korçë, kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer lëvdatat për punën e qeverisë së tij për “rilindjen”...

Pas ndryshimeve në qeveri, Rama poston “Foton e Ditës”

Pasi ndryshimeve të bërë ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama në qeveri, ka zgjedhur për të postuar një foto ku janë ministrat që kanë ikur dhe ata që...

Meta gati të dorëzojë mandatin, Mona i tregon vendin

Monika Kryemadhi ka vendosur të mos komentojë deklaratën e presidentit Ilir Meta, i cili tha për hir të zgjidhjes së krizës politike është i gatshëm të dorëzoj...

Taulanti i ngrirë, siç nuk e keni parë kurrë

Taulantin që jemi mësuar ta shohim veç me kostum, kështu të ngrirë nga bora deri në qerpikë nuk e kishim parë kurrë. Fotoja është shkrepur gjatë një inspektimi të...

Shtypi polak: Dora ruse që po destabilizon Ballkanin

Vala e protestave që ka pushtuar Ballkanin ka bërë jehonë edhe në shtypin polak, me të përditshmen më të madhe në vend, “Wiadomosci”, që i ka dedikuar një...

Vasili zbulon periudhën ‘e artë’ të Berishës

Numri 2 i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për korrupsion, sipas së cilit është bërë nëpërmjet kotratave të fshehura të nënshkruara...

Era e fortë rrëzon pemët mbi varret e këtij qyteti

Erërat e forta kanë bërë që disa pemë të rrëzohen dhe të bien në varrezat e qytetit. Ngjarja ka ndodhur në Lezhë, ku siç duket edhe nga...

KLP emëron drejtuesit e prokurorive në Sarandë, Durrës dhe disa prokurorive në Tiranë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot mbledhjen e radhës ku miratoi emërimin e drejtuesve të prokurorisë në Sarandë, Durrës, si dhe emërimin e disa prokurorëve në...

Zbardhen mesazhet, PD grup të gatshëm “zjarri” në protestë. Udhëzime nga Mul Noka: Do...

Nderkohe qe PD dhe LSI kane paralajmeruar nje proteste ne 16 shkurt, nen rrogoz eksponentet e opozites po thurin planet per te krijuar destabilitet dhe kaos me ane te...

Parku i parë japonez në Shqipëri/ Kryeministri Rama shpjegon projektine veçantë nga Korça

Ditën e sotme Kryeministri Rama ishte në qytetin e Korçës, aty ku ka realizuar disa ngalesa. Ndalesa e parë ishte në parkun e Korçës, aty ku po...