15.09.19 13:16

Pasi të djegin mandatet, le të kthejnë edhe lekët që ju kanë vjedhur shqiptarëve

Partia demokratike ka vendosur ditën e sotme që të djegë mandatet e deputetëve. Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, Basha doli në një konferencë...

Donald Trump letër Ramës: Faleminderit!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar një letër falenderimi kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës. Trump ka përgëzuar...

Pas divorcit me burrin, ja çfarë bën Grida Duma (FOTO)

Ditën e sotme në protestën e opozitës, sikurse edhe herët e tjera ka marrë pjesë edhe ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma. Por ndonëse...

Militantët e PD-së dhe LSI-së sulmojnë policinë, studentët bëjnë veprimin e lavdërueshëm

Në gati dy javë protestë nga studentët, nuk ka pasur asnjë incident, por dita e sotme solli një tjetër zhvillim. Studentët po protestonin...

Taulanti i ngrirë, siç nuk e keni parë kurrë

Taulantin që jemi mësuar ta shohim veç me kostum, kështu të ngrirë nga bora deri në qerpikë nuk e kishim parë kurrë. Fotoja është shkrepur gjatë një inspektimi të...

Deklarata e fortë e Spartak Ngjelës: Ja çfarë ka për t’i ndodhur Metës

Spartak Ngjela, duke folur në emisionin Open të Eni Vasilit, e ka cilësuar pretekst deklaratën e Presidentit Ilir Meta në Pogradec. Sipas Ngjelës, nuk kishte shkak për...

Veliaj rikandidon për Bashkinë e Tiranës, Kryemadhi bën reagimin surprizë

Teksa ka uruar të gjtihë shqipatrët për festën e Sulltan Novruzit, kryetarja e LSI-së është ndalur dhe për pak çastë tek politika. Lidhur me...

Lajm i papritur: Gjykata amerikane jep vendimim për Shkëlzen Berishën

Shkëlzen Berisha, ka dështuar keqazi në përpjekjen e tij për tu shfajqësuar para një gjykate amerikane se ai nuk ka qenë i lidhur me biznesin e trafikimit...

Grida Duma nuk duron më, ja çfarë i bën burrit

Ish-deputetja e PD, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma ka vendosur ti japë fund martesës me bashkëshortin Ilir Shqina, i cili më parë ka qënë...

Lajthit Sali Berisha: Rama do plumbin në ballë

Sot është zhvilluar mbledhja e grupit parlamentar të PD -së, ku ka pasur debate te forta dhe kundershti për djegien e mandateve. Burime zyrtare nga mbledhja...