15.09.19 13:17

Prokurorët belgë, Basha merret në pyetje

Kryedemokrati Lulzim Basha do të merret në pyetje ditën e enjte lidhur me çështjen e ‘Toyota Yaris’. Report tv raporton se për këtë hetim...

Meta bëhet nostalgjik për Berishën, kujton kohën kur ishte në qeveri më të

Presidenti Ilir Meta është kthyer pas në kohë, 9 vite më parë kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë njohu aktin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Meta thotë...

Asambleja, Rama kërkon një mandat tjetër në krye të PS, kush do të garojë...

Socialistët do të mbledhin nesër Asamblenë Kombëtare. Në fokus të kësaj asambleje do të jetë rezultati zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe organizimi në parti.

Reforma në drejtësi, Rama mesazh për kundërshtarët e saj

Kryeministri Edi Rama reagon për 3-vjetorin e Reformës në Drejtësi. ” Mjafton të të shohësh e të dëgjosh armiqtë e saj, për të kuptuar se sa e...

Faksimile/ Kur SHBA deklaronin: Basha po pengon qëllimisht reformën në drejtësi

Lulzim Basha u përdor nga Sali Berisha deri në momentet e fundit, për të mos e miratuar reformën në drejtësi tre vjet më parë.

Banorët e Astirit gurë makinës së policisë dhe thyejnë xhamin e ambulancës (FOTO)

Shënohet një incident në protestën e banorëve të Astirit ku prezentë ishin edhe militantë dhe figura politike të opozitës. Mbrëmjen e së dielës, ata...

Pushuesit e shumtë, ja akset që duhet të shmangni për t’i shpëtuar trafikut

Policia e Durrësit ka organizuar një plan masash për garantimin e jetën të pushuesve shqiptarë e të huaj, si dhe për parandalimin e aksidenteve rrugore kryesisht në...

Rregulla të reja në burgje, të dënuarit deklarojnë familjarët që i telefonojnë

Telefonatat nga burgu janë të vëzhguara. Një urdhër i drejtorit të përgjithshëm të burgjeve i firmosur në maj 2019 , kërkon që të dënuarit të vetdeklarojnë paraprakisht...

Mediat holandeze: “Presidenti” i Çamërisë kishte miliona euro borxhe

Një shqiptar raportohet të jetë vrarë në Holandë. Mediat vendase shkruajnë se bëhet fjalë për Festim Laton, i cili ishte vetëshpallur President i Republikës së Çamërisë.

Aksident i rëndë në Tropojë

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Tropojë, si pasojë e të cilit kanë humbur jetën një 9-vjeçar, e ndërsa 5 të tjerë kanë...